Am avut parte de o zi senzationala pe o apa cristal clear. Pastravii au mancat foarte bine la suprafata si am profitat de acest lucru din plin. Caddis-uri din CDC, parasute, klinkhamere, se aruncau pe toate. Totusi cele mai prinzatoare au fost niste FFfly-uri pe 12, stufoase, pe culori naturale(oliv, maro). Una peste alta, a fost o zi frumoasa, alaturi de un prieten care a prins primul lui pastrav si cred eu ca l-am "infectat " cu acest microb :)
Cheers!!
duminică, 30 iunie 2013
duminică, 9 iunie 2013
luni, 3 iunie 2013
sâmbătă, 25 mai 2013
XXS Stream
Un pescuit frumos pe un paraias foarte, foarte mic. Un pescuit extrem chiar, cu lanseuri de pe burta, agataturi prin crengi si multi multi cleni.(mici ce-i drept). Dar tocmai asta imi place la pescuitul la musca pe paraie mici. Incercarea permanenta de a sta ascuns, cat mai multa liniste si de multe ori poti sa ai surprize frumoase. Una peste alta, a fost un antrenament bun pentru viitoarele partide de la munte. Cheers!
sâmbătă, 4 mai 2013
Abonați-vă la:
Postări (Atom)