vineri, 6 iunie 2014
San River-Poland
O iesire sueprba pe o apa mitica din Europa. Raul San, un rau incredibil care nu ne-a dezamagit, chiar daca am fost pentru prima data si nu prea stiam cum sa il abordam si mai ales cu ce muste. Enjoy the photos :)
duminică, 25 mai 2014
De sezon
Am facut o iesire dupa o noapte in care a plouat torential cateva ore bune. Ne asteptam sa gasim apa murdara, dar sus in muntii Tarcu era chiar buna. Putin mare ca volum, dar limpede. In prima ora de pescuit, am prins foarte bine, practic unde dadeam aveam contact cu pestii. A mers bine o varianta de PT cu un hotspot albastui-verde, pe 12. Dupa pranz pestii nu au mai avut chef de mancare si nici nu am mai insistat foarte mult. A fost o partida destul de buna in in compania unui bun prieten, care incepe sa se perfectioneze in pescuitul la pastrav. Nu-i asa Dane? :)
vineri, 2 mai 2014
duminică, 2 martie 2014
Primii cleni
A venit primavara. Temperatura nu mai coboara sub zero grade pe timul noptii, fapt ce face ca pestii sa fie activi. Am inceput cu muste micute, midge-uri, furnicute si primii pesti nu s-au lasat asteptati prea mult. Am prins inpreuna cu Razvan in jur de 10 pesti si am mai ratat cativa. Musca castigatoare a fost o furnicuta pe 14, cu abdomen de culoare maronie si aripa din polipropilena neagra. Natura renaste, si e frumos afara. De acum vor incepe zilele faine !
Cheers!
Cheers!
luni, 17 februarie 2014
Pike Business
Trupa mare ne-am strans pe apa. Bete "grele", streamere care mai de care, doar stiucile lipseau. La inceput doar, ca dupa vreo juma de ora apare si prima stiuca. Cristi a spart gheata. O stiuca frumusica, aproape de kg. A mai ratat doua, dandu-si seama ca lita e "mai buna" decat fluorcarbonul de 0,33. Am inceput sa avem atacuri, sa prindem, sa scapam...era frumos. Toata lumea a plecat fericita acasa dupa ce am vazut destul de multe stiuci, in apa si pe mal. Captura zilei a apartinut lui Ioji, o stiuca frumoasa, asa la 1kg juma. El e de parerea ca streamer mare = stiuca mare. Nu e intotdeauna asa , dar acum a avut dreptate.
Cheers!!
Cheers!!
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


















